Hatodik alkalommal futottak a két testvérváros között

Régiónk

December első napján megtartották a Baja-Zombor ultramaratont, mely a „Baja-Zombor határ-menti régió ökoturizmusának fejlesztése a tematikus zöld utak és a turisztikai kínálatok fejlesztésével” projektum keretein belül került megrendezésre.

2019.12.03.

Az ultramaraton Magyarországon, a bajai városi térről startolt, ahonnéta futók 48 kilométert futottak Zombor irányába Vaskút és Gara településeken keresztül, Szerbiába pedig a haraszti határátkelőn át érkeztek meg, ezt követően Gádor felé vették az irányt, elhaladtak a Nenadić farm mellett, majd a Gádori úton és a Vajdaság utácban végigfutva megérkeztek a Péter király utcába, ahol megérkeztek a nemzetközi verseny céljába. Az ultramaraton győztese a topolyai Becskei Dániel lett, aki 3 óra 26 perc 50 másodperc alatt teljesítette a távot. A második helyezett az újvidéki Aleksandar Radukin lett, harmadikként pedig a kúlai Veljko Popović ért célba. A hölgyek mezőnyében az első Tijana Kabić, az ARK Somaraton tagja lett, aki a 48 kilométeres távot 4 óra 35 perc alatt futotta le.